HKS Lazar – Rodinná firma(zal.1937) z tradičně průmyslového slezského Jastrzebie-Zdrój je jedna z vedoucích firem na výrobu tepelných zařízení na polském trhu.Její motto „Moderní tepelná zařízení“ zavazuje k neustálé inovaci a zlepšování výrobků tohoto lídra středoevropského trhu.Jmenovitě se jedná o kotle Multikomfort,Ekoperfekt,Ekokomfort,Smartfire,Holzmaster a krbové vložky Westa a Silesia.

Automatické kotle umožňují použít několik druhů paliv, čímž se investor nevystavuje riziku nedostatku daného druhu paliva na trhu. Kotle jsou vyráběny s ocelovým i litinovým výměníkem. Všechny kotle jsou ve standardu vybaveny ekvitermní regulací s týdenním programem. Kotle se dodávají ve dvou typových řadách KOMFORT a PERFEKT, které jsou dále modifikovány na konkrétní typy.

Některé kotle umožňují kombinovaný provoz jak v automatickém režimu, tak i v ručním režimu ve kterém lze spalovat kusové palivo (černé a hnědé uhlí, koks, dřevo, brikety), takže zákazník není omezen jen na automatický provoz, ale kotel pak lze použít jako klasický kotel na tuhá paliva.

Pro spalování je u většiny kotlů použit retortový hořák se šnekovým podáváním paliva.
Pro horší kvalitu paliva pak používáme pístové podávání paliva se sesuvným hořákovým roštem, který je vyložen keramickým obkladem. Pístové podávání eliminuje případné problémy s uvíznutím paliva a hořák s keramickým obložením umožňuje spalovat i palivo s nižší výhřevností.

katalog výrobků HKS Lazar ke stažení zde.

Typy kotlů : EKO KOMFORT, UniKOMFORT, MultiKOMFORT, EKO PERFEKT, MultiPERFEKT

  • Palivo pro automatický režim : černé uhlí (5-25 mm), hnědé uhlí (5-25 mm), dřevěné pelety (6 a 8 mm), u pístového podávání lze topit i hruboprachem (0-30 mm)
  • Palivo pro ruční režim : černé uhlí, hnědé uhlí, kusové dřevo, koks, brikety uhelné, brikety dřevěné, …

Čistě peletový plně automatický kotel Smart FIRE

Novinka: pyrolitický dřevokotel s ekvitermní regulací HolzMaster

TOPlist